W dzisiejszych czasach biokominki wiszące w naszych domach spełniają rolę ozdoby. Oprócz wspomagania ciepła, powinien także zdobić nasze wnętrza i nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca w naszym domu. W obecnych czasach bardzo trudno jest znaleźć inwestora, który zrezygnował by z umieszczenia w swoim domu kominka. Kominki spełniają bardzo ważne funkcje estetyczne, zwłaszcza w przestrzeni reprezentacyjnej naszego domu. Oczywiście w zależności od naszych potrzeb ogrzanie pomieszczeń jest większe, albo mniejsze. Kominek możemy bez żadnego problemu umieścić w narożniku domu czy przy ścianie. Biokominki wiszące najczęściej lokalizujemy w tym samym pomieszczeniu co i telewizor i najlepiej jest je ustawić w pewnej odległości od siebie. Jeśli umieszczamy w naszym domu kominek należy w dużej mierze brać pod uwagę jego bezpieczeństwo. Powinien być umieszczony jak najbliżej komina, aby rura miała jak najmniej załamań. Także musi być odpowiednie podłoże twarde pod kominki. Podłogę należy zabezpieczyć materiałem niepalnym.

Comments are closed.